O firmie

KIM JESTEŚMY

ZAKŁAD TECHNOLOGII WYSOKOENERGETYCZNYCH „EXPLOMET” powstał, jako niezależna, prywatna firma w 1990 roku i koncentruje swoją działalność na stosowaniu i rozwijaniu technologii wybuchowej obróbki metali. Jesteśmy jedynym wytwórcą w Polsce o ustabilizowanej pozycji na tym rynku, stosującym wymienioną technologię na skalę przemysłową. Współpracujemy z wieloma ośrodkami naukowymi stale poszerzając zakres oferowanych usług i wyrobów. Po więcej informacji zapraszamy do działu Badanie i Rozwój.

 

LOKALIZACJA I MOŻLIWOŚCI TECHNICZNE

Firma położona jest na terenie przemysłowym w Opolu, co zapewnia doskonałe kontakty kooperacyjne. Oferujemy końcowe wyroby w pełni wykończone, w stanie dostawy zgodnym z wymaganiami klientów. Wytwarzane platery poddajemy takim operacjom technologicznym jak: obróbka cieplna, prostowanie na walcach lub prasach, zwijanie, tłoczenie den, spawanie, obróbka powierzchni przez piaskowanie, toczenie, szlifowanie, polerowanie. Odbiór jakościowy platerów wykonywany jest zgodnie z przyjętymi na świecie standardami wymogów obowiązujących dla materiałów platerowanych lub dodatkowymi wymaganiami wskazanymi przez klienta. Posiadamy własny obiekt z niezbędnym zapleczem technicznym. Dysponujemy dużym poligonem do wykonywania prac strzałowych, umożliwiającym stosowanie jednostkowych ładunków materiału wybuchowego do 1500 kg . Lokalizacja firmy umożliwia transport elementów platerowanych drogą lądową – w pobliżu przebiega autostrada A4, lub drogą wodną do portu w Szczecinie. W odległości 300 m od siedziby firmy znajduje się port na rzece Odrze, w którym możliwy jest załadunek jednostkowych ciężarów o masie do 400 ton.
 

 

Od dnia 08.02.2005r na podstawie audytu, protokół nr PL1274/2005 Firma Explomet spełnia wymagania norm

ISO 9001 : 2000 / EN ISO 9001 : 2000.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą technologią i profilem produkcji w dziale Technologia oraz do obejrzenia naszych produktów w dziale Galeria.

© Explomet 2014