O nas

KIM JESTEŚMY

EXPLOMET specjalizuje się w technologii wybuchowego platerowania metali od 1990 roku. Doskonale wykwalifikowana i doświadczona kadra inżynierów oraz specjalistów czuwa nad produkcją i jakością. Dysponujemy także profesjonalnym zapleczem naukowo-badawczym pozwalającym na prowadzenie prac rozwojowych w obszarze wytwarzania kompozytów metalicznych oraz ich aplikacji. Doświadczenie technologiczne odniesione do zagadnienia zgrzewania wybuchowego, związane z aktywnością zawodową współwłaścicieli, sięga jednocześnie początku lat 80-tych. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Zygmunt Szulc
Współwłaściciel

Aleksander Gałka
Współwłaściciel

HISTORIA FIRMY

Firma EXPLOMET powstała jako niezależna, prywatna firma w 1990 roku i koncentruje swoją działalność na stosowaniu i rozwijaniu technologii wybuchowej obróbki metali. Jesteśmy jedynym wytwórcą w Polsce o ustabilizowanej pozycji na tym rynku, stosującym wymienioną technologię na skalę przemysłową. Współpracujemy z wieloma ośrodkami naukowymi stale poszerzając zakres oferowanych usług i wyrobów.

LOKALIZACJA I MOŻLIWOŚCI

Firma położona jest na terenie przemysłowym w Opolu, co zapewnia doskonałe kontakty kooperacyjne. Oferujemy końcowe wyroby w pełni wykończone, w stanie dostawy zgodnym z wymaganiami klientów. Wytwarzane platery poddajemy takim operacjom technologicznym jak: obróbka cieplna, prostowanie na walcach lub prasach, zwijanie, tłoczenie den, spawanie, obróbka powierzchni przez piaskowanie, toczenie, szlifowanie, polerowanie. Odbiór jakościowy platerów wykonywany jest zgodnie z przyjętymi na świecie standardami obowiązującymi dla materiałów platerowanych oraz dodatkowymi wymaganiami stawianymi przez klientów. Posiadamy własny obiekt z niezbędnym zapleczem technicznym. Dysponujemy dużym poligonem do wykonywania prac strzałowych, umożliwiającym stosowanie odpowiednio dużych jednostkowych ładunków materiału wybuchowego. Działamy na terenie Parku Przemysłowego METALCHEM, w którym wiele firm – naszych kooperacyjnych partnerów, oferuje dodatkowe usługi pozwalające na dalsze przetwarzania materiałów platerowanych. Lokalizacja firmy umożliwia transport elementów platerowanych drogą lądową – w pobliżu przebiega autostrada A4, lub drogą wodną do portu w Szczecinie. W odległości 300 m od siedziby firmy znajduje się port na rzece Odrze, w którym możliwy jest załadunek jednostkowych ciężarów o masie do 400 ton.

CERTYFIKATY

W trosce o najwyższe standardy jakości naszych produktów, wprowadziliśmy kontrole jakości na każdym etapie procesu produkcyjnego.
Posiadamy wdrożony system jakości ISO wg PN-EN ISO 9001:2015.
Explomet jest zatwierdzonym wytwórcą w oparciu o dyrektywę 2014/68/EU oraz wg przepisów AD 2000-Merkblatt W0-W8.

1 EX-CERT
2 EX-CERT
3 EX-CERT
EX CERT4
EX-CERT7-1
EX-CERT7
EX-CERT8
EX-CERT6

NAGRODY

Firma Explomet jest laureatem wielu nagród krajowych i międzynarodowych, związanych zarówno z jej produktami, jak i strategią prowadzenia biznesu oraz nadzorem nad jakością.

PARTNERZY I KONTRAHENCI

  • Realizujemy zamówienia z kraju jak i przede wszystkim z rynków zagranicznych, w tym działając poprzez sieć reprezentujących nas agentów – to nasi partnerzy sprzedażowi.
  • Firma EXPLOMET od początku swojej działalności stawia na współpracę z solidnymi i rzetelnymi dostawcami materiałów oferującymi najwyższą jakość, dobre i dotrzymywane terminy dostaw i w miarę możliwości dobre ceny.
  • Lokalizacja firmy na terenie Parku Przemysłowego METALCHEM zapewnia doskonałe kontakty kooperacyjne z firmami z obszaru Parku, zapewniającymi kompleks usług kooperacyjny umożliwiających pełne przetworzenia platerowanego materiału przez technologie stowarzyszone (obróbka cieplna, prostowanie, piaskowanie), aż do wytworzenia końcowego wyrobu (ściany sitowe, dna, płaszcze aparatów i inne elementy) – to nasi przemysłowi, krajowi partnerzy.
  • Współpracujemy również z szeregiem zagranicznych firm z rynku czeskiego, włoskiego i niemieckiego, dzięki którym możemy oferować w pełni wykończone produkty w postaci gotowych, platerowanych elementów (ściany sitowe, dna aparatów, inne elementy) – to nasi zagraniczni, przemysłowi partnerzy.
  • Współpracujemy z szeregiem instytucji naukowych, badawczo-rozwojowych i naukowo – edukacyjnych z kraju oraz z zagranicy. Współdziałamy z nimi w ramach różnego typu realizowanych projektów o badawczym i badawczo – rozwojowym charakterze, tak zewnętrznych, jak i własnych projektów – to nasi naukowi partnerzy.
  • Współpracujemy z agendami samorządowymi np. z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki, jak również z i instytucjami otoczenia biznesu, takimi jak Opolska Izba Gospodarcza, której jesteśmy członkiem, Opolski Park Naukowo Technologiczny, czy Polskie Towarzystwo Spawalnicze. Jesteśmy członkiem założycielem Stowarzyszenia Park Przemysłowy METALCHEM. Współdziałamy w projektach o edukacyjno – rozwojowym charakterze z Collegium Nobilium Opoliense oraz z OCRG, jak i oczywiście z różnymi szkołami wyższymi.